Meghalt Vadász Ágnes, a Magyar Rádió volt bemondója, a Delta női narrátora
Hetvenkilenc éves korában elhunyt Vadász Ágnes, a magyar rádiózás kiemelkedő alakja - közölte a család az MTI-vel.
Hetvenkilenc éves korában elhunyt Vadász Ágnes, a magyar rádiózás kiemelkedő alakja - közölte a család az MTI-vel.
Szente László 69 éves volt, a Klubrádióban az Éljen a jogával című műsort vezette, korábban a Magyar Rádió vezető szerkesztője volt.
Sokáig volt az Iskolarádió szerkesztője, a matematika volt a speciális szakterülete.
A hetvenes, nyolcvanas években párhuzamosan haladtak a nyilvánosság reformjáért küzdő, a hivatalos nyilvánosságban dolgozó újságírók, közéleti emberek, és a demokratikus ellenzék útjai, melyek néhol keresztezték egymást. Ma ismét nincs sajtószabadság, a médiában nincs közszolgálat, csak állami propaganda. Nem érvényesül az eszmék szabad versenye. Farkas Zoltán aktualitásokat sem nélkülöző visszaemlékezése.
Csiba Lajos 15 évig volt szerkesztőként a Magyar Katolikus Rádió szerkesztőségének tagja.
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem megkapta az államtól a VIII. kerületi épületegyüttest, most beindult a tervezés.
Minden kornak megvannak a maga emblematikus alakjai. Szerencsés, akinek megadatik, hogy néhányuk pályáját közelről figyelheti. Farkas Zoltán 13 szubjektív portrét foglalt kötetbe, köztük az idén 80 éves Mester Ákosét, taxisblokáddal, Göncz-interjúval és két Pulitzer-díjjal megfestve.
Ingyen kapja meg a Pázmány a józsefvárosi épületeket. A piliscsabai kampusszal egyelőre nem tudni, mi lesz.
A több évtizedig közvetítőkocsiként szolgált jármű műszaki berendezéseit a Magyar Rádió hangmérnökei tervezték.
„Aki nem törekszik stallumra, azt nem lehet megtörni, talán ez a titka” – jellemezte Gombár Csabát Spiró György abban a kis példányszámban kinyomtatott emlékkönyvben, amelyben 80. születésnapja előtt egy nappal Gombár Csaba politológust, a Magyar Rádió korábbi elnökét köszöntötték a Pénzügykutató Zrt. munkatársai és egykori rádiós kollégái.
Egy óvatos mondat volt csupán, mégis beleremegett a Magyar Rádió stúdiója 1989. február 19-én.
Harminc évvel ezelőtt az MSZMP egyik vezető politikusa, Pozsgay Imre egy rádióinterjúban népfelkelésnek nevezte az 1956-os forradalmat. Ezzel kiengedte a szellemet a rendszerváltás palackjából. Azonban az interjút készítő újságíró szerint Pozsgay mások kutatói munkájával villogott. Rendszerváltó cikksorozatunk első része.
Bőzsöny Ferenc nívódíjat és Kazinczy-díjat, illetve a magyar nyelv ápolásáért és magas szintű közreadásáért lovagkeresztet is kapott, ezen túl Petőfi Sándor Sajtószabadság-díja is volt.